Od pewnego czasu pożyczki pod zastaw cieszą się w internecie dużą popularnością. Działają podobnie jak lombard, z tą różnicą, że nie musimy wychodzić z domu by zrealizować swoje potrzeby. Wystarczy telefon lub kontakt mailowy i możemy załatwić wszelkie szczegóły dotyczące pożyczki. Czy to dobre rozwiązanie? Tak, ale uważajmy na nierzetelnych pożyczkodawców.

Pożyczki pod zastaw – czyli prywatne kredyty przez internet

Zobowiązanie, które możemy otrzymać pod zastaw jakiegoś cennego przedmiotu począwszy od domu czy mieszkania a skończywszy na samochodzie czy działce, oferowane są przez firmy prywatne. Stąd określa się je mianem prywatnych pożyczek. Proponują je zarówno osoby indywidualne jaki i firmy, które świadczą swoje usługi od wielu lat. I tu należy być szczególnie ostrożnym, gdyż o ile w przypadku firmy jesteśmy w stanie sprawdzić jej wiarygodność, to osoby prywatnej tak łatwo nie „prześwietlimy”. Dlatego lepiej jednak skłaniać się ku firmom pożyczkowym, zwłaszcza takich, które prowadzą wieloletnią działalność w owej branży finansowej.

Pożyczki pod zastaw zyskały na popularności, gdyż są to zobowiązania finansowe, do otrzymania których nie jest wymagane zaświadczenie o dochodach czy odpowiednia zdolność kredytowa. Tutaj jednak kluczowy jest fakt by być danego dobra właścicielem. Jeśli to pożyczka pod zastaw auta, to dany pojazd nie może być obciążony żadnymi innymi zobowiązaniami, a my jesteśmy jego jedynymi właścicielami.

Lusterko samochodu w deszczu
Kredyt pod zastaw auta nie wymaga zdolności kredytowej

Z Autogotówka daleko zajedziesz

Chyba najbardziej modne w ciągu ostatnich kilku lat stały się pożyczki pod zastaw auta. Właściciele pojazdów mają szansę na uzyskanie potrzebnej gotówki, której wysokość stanowi zwykle określony procent wartości samochodu. Jednak niewiele firm udziela pożyczek bez przerejestrowania, co może być dla pożyczkobiorcy kłopotliwe. My jednak znaleźliśmy taką, której misją jest przede wszystkim wspieranie klientów w trudnej sytuacji materialnej i oferującą pożyczki pod zastaw auta bez przerejestrowania. Wiąże się z tym zwolnienie wnioskodawcy z wszelkich wizyt w urzędzie i znaczne skrócenie procedury ubiegania się pożyczki.

Autogotówka czyli tanie pożyczki pod zastaw samochodu
Obok przywileju dalszego poruszania się autem po jego zastawieniu klienci mogą również uzyskać gotówkę do ręki, jeszcze tego samego dnia, bez przelewu na konto. Ponadto dla firmy liczy się przede wszystkim stan techniczny auta, a nie jego wiek. Nawet jeśli twój samochód został kupiony wiele lat temu, ale jest sprawny to możesz ubiegać się o pożyczkę pod jego zastaw. Pamiętaj jednak, ze pojazd nie może stanowić przedmiotu kredytu oraz musi być wolny od zajęć komorniczych i innych zastawów.

Koszt pożyczki dla reprezentatywnego przykładu 10 000 zł na okres kredytowania 30 miesięcy wynosi 12 500 zł (RRSO = 78%).

Jakie dokumenty należy przygotować by aplikować o pożyczki pod zastaw auta w Autogotówka?

Do ubiegania się o pożyczkę niezbędne są:

  • karta pojazdu
  • dowód rejestracyjny
  • aktualne badania techniczne
  • polisa OC

Kwota pożyczki może sięgać do 50% wartości naszego pojazdu, zaś okres kredytowania wynosi od 3 do 30 miesięcy.

Jeśli macie Państwo pytania warto skontaktować się z Autogotówka dzwoniąc pod numer telefonu 537 107 107. Firma obsługuje obszary aglomeracji warszawskiej, rybnickiej, bielskiej oraz konurbacji górnośląskiej.