Do otrzymania kredytu w banku niezbędna jest zdolność kredytowa, która pozwoli spłacić zobowiązanie finansowe w wyznaczonym terminie czasu. Niestety, gdy nie jest ona wystarczająca banki odmawiają udzielenia kredytu. Dzięki temu nie ponoszą ryzyka kredytowego. Od 2008 roku, po kryzysie gospodarczym ,którego zalążek miał miejsce w Stanach Zjednoczonych, procedury związane z przyznawaniem kredytu gotówkowych i hipotecznych (a zwłaszcza tych drugich) została zaostrzone. Co jednak zrobić w przypadku, gdy potrzebujemy gotówki, ale nie mamy odpowiedniej zdolności kredytowej?

Kredyt dla osób bez zdolności kredytowej

Wyjściem z trudnej sytuacji może być ubieganie się o kredyt pod zastaw nieruchomości. Stanowi ona wtedy zabezpieczenie kredytodawcy i tym samym zmniejsza samo ryzyko związane z pożyczaniem pieniędzy.

Kredyt pod zastaw nieruchomości bez zdolności kredytowej

W internecie można znaleźć wiele ofert firmy, które specjalizują się w udzielaniu tego rodzaju zobowiązań finansowych. Stają się coraz popularniejsze, zwłaszcza dla osób bez zdolności kredytowej, które dysponują własnymi czterema kontami. Do tego jednak należy podchodzić rozważnie. Jeśli dana nieruchomość stanowi dla nas oszczędności całego życia, to nie powinno się brać kredytu, którego nie będziemy w stanie spłacić. Bowiem prognozy na przyszłość nie zawsze są optymistyczne, a każda zwłoka w spłacie kredytu to dodatkowe odsetki.

Kredyt dla zadłużonych bez zdolności kredytowej przez internet

Taki kredyt bez zdolności kredytowej pod zastaw mieszkania proponują różne grupy finansowe, które reklamują się przede wszystkim w internecie. Ułatwia to wielu klientom podjęcie decyzji, gdyż mogą niemal wszelkie formalności załatwić online. Pamiętajmy jednak o dokładnym zapoznaniu się z warunkami umowy kredytowej, czy rzeczywiście koszty samego zobowiązania będą takie, jak te przedstawione w ofercie. Nawet w razie najmniejszych wątpliwości winno się dzwonić do Biura Obsługi Klienta danej firmy by o wszystko zapytać i mieć pewność, że dany kredyt bez zdolności kredytowej to właściwy krok. Chodzi tu wszakże o naszą nieruchomość.

Wybierajmy tylko sprawdzone firmy oferujące kredyty bez zdolności kredytowej pod zastaw nieruchomości. Monitorujmy co jakiś czas listę ostrzeżeń, która publikowana jest na stronie Komisji Nadzoru Finansowego.

Dobre pożyczki pod zastaw mieszkania z Inwestum

Sypialnia z łóżkiem i stolikiem nocnym
Możesz spać spokojnie, nieruchomość pod zastaw stanowi jedynie zabezpieczenie pożyczki w Inwestum

Jedną z takich sprawdzonych i bezpiecznych firm oferujących pożyczki pod zastaw nieruchomości jest Inwestum. To prywatne przedsiębiorstwo inwestycyjne, które już od wielu lat zajmuje się udzielaniem kredytów pod zastaw. Zabezpieczeniem może być zarówno nieruchomości, jak i działka pod daną nieruchomości. Firma kieruje swoje produkty zarówno dla klientów indywidualnych jak dla tych, którzy prowadzą własną działalność gospodarczą.

Główne informacje dotyczące pożyczki pod zastaw nieruchomości z Inwestum

  • kwota pożyczki sięga do 40% wartości nieruchomości – bez jej przywłaszczenia
  • właściciel danej nieruchomości nie jest zobowiązany do wymeldowania się
  • koszty kredytu są niskie, średnio wynoszą od 2.5-3%
  • szybka procedura ubiegania się o pożyczki bez zbędnych formalności

Jeśli są Państwo zainteresowani ofertą firmy Inwestum i pragniecie otrzymać kredyt pod zastaw mieszkania lub domu wystarczy przygotować:

  • wypis z księgi wieczystej
  • akt notarialny
  • zaświadczenie o liczbie zameldowanych w danym lokalu lub domu osób
  • zaświadczenie o braku zaległości z opłatami stałymi (np. czynsz)
  • zdjęcia nieruchomości ze środka oraz z zewnątrz; w przypadku domów również wypis z rejestru gruntów

By uzyskać więcej informacji należy skontaktować się z Biurem Obsługi klienta pod numerem telefonu 535-43-44-65 lub wysyłając wiadomość na adres mailowy [email protected]

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani pożyczkami pozabankowymi przez internet wystarczy wybrać te firmy pożyczkowe, które oferują najtańszą opcję.